logo EU a MŠMT

V úterý dne 7. května si žáci naší školy připomněli 74. výročí konce druhé světové války. Třída 5. A se zúčastnila pietního aktu na místním hřbitově, kde zástupci školy, obce a veřejnosti důstojně uctili památku všech obětí války.

Pan ředitel Mgr. Martin Straka položil květiny k hrobům strašických obětí války a pracovníci strašického muzea Mgr. Tomáš Makaj a RNDr. Martin Lang přiblížili přítomným osudy strašických padlých. U hrobu učitele, básníka a vlastence Karla Vokáče žákyně třídy 8.A Karolina Smolová a Eliška Krchovová přednesly Vokáčovy texty a básně.

Pietní akt poté pokračoval kladením věnců k Pomníku padlých na strašické návsi.  Zde přednesl  vzpomínkový proslov pan ředitel školy Mgr. Martin Straka, který připomněl jména šestnácti strašických obětí druhé světové války a poukázal na důležitost rozvoje charakterových a morálně volních vlastností u mladé generace. 

Pan ředitel rovněž uctil památku paní Věry Šmolíkové, dcery Karla Vokáče, která celý svůj život zasvětila  spolu se svým manželem Vlastimilem Šmolíkem práci s dětmi. Důstojný průběh pietního aktu zakončily opět verše Karla Vokáče.

Mgr. Marcela Paulová

Přílohy:
Download this file (DSCN4520.JPG)DSCN4520.JPG2348 kB