logo EU a MŠMT

Dne 29.4. 2019 byly vyhlášeny  výsledky dalšího ročníku výtvarné soutěže základních škol Rokycanska, kterou každoročně vyhlašuje Základní škola ulice Míru Rokycany společně s Městskou knihovnou Rokycany.

Letošní výtvarné práce měly být zaměřeny na téma  OSLAVA a měly být provedeny technikou koláže. Mohlo se jednat rovněž o koláž doplněnou i jinou  výtvarnou technikou. Neobvyklý byl i požadavek formátu prací velikosti A2, se kterým žáci nemají tolik zkušeností. Výtvarníci naší školy si však se zadáním lehce poradili. V kategorii 8. a  9. tříd obsadili všechna tři vítězná místa.

Pavlína  Převrátilová z 8.A  obsadila  1. místo, Veronika Titlová z 9.A získala 2. místo a Adam Šalena z 9. A se umístil na 3. místě . Jmenovaní žáci obdrželi diplomy a ceny za svoji snahu a úsilí, k čemuž jim blahopřeji a těším se na další výtvarné úspěchy našich svěřenců.

Umístění žáků strašické základní školy v této i v  předchozích výtvarných soutěžích  je důkazem toho, že na naší škole máme vedle výborných sportovců i skvělé výtvarníky.

Mgr. Naďa Kahovcová