logo EU a MŠMT

V sobotu 27.dubna se žáci naší školy zúčastnili zájezdu do Hohenfelsu  pořádaného obecní komisí pro partnerské vztahy. V Hohenfelsu se žáci zapojili do akce Wandertag, kterou tam měla na starosti naše  bavorská partnerská obec.

 Po srdečném přivítání starostou Hohenfelsu panem Grafem jsme zamířili do Keltského sálu, kde jsme se po dlouhé cestě do Německa mohli příjemně občerstvit. Okolo jedenácté hodiny jsme vyrazili na deseti kilometrovou pěší trasu, která vede poutavým a upraveným okolím Hohenfelsu. Po cestě jsme si mohli užívat svěží čerstvý vzduch a popovídat si německy i anglicky s našimi hostiteli, kteří jsou k nám vždy neskutečně milí a pohostinní.

Počasí nám poměrně přálo, i přesto, že předpověď nebyla úplně optimistická. Svlažila nás jen krátká dešťová přeháňka, ale častěji se na obloze objevovalo slunce.

Zpět do centra Hohenfelsu jsme přišli okolo třetí hodiny odpolední, po krátkém odpočinku a občerstvení jsme se vydali na cestu zpátky domů plni zážitků a pocitů z příjemně stráveného dne.

Je dobře, že se těchto výměnných partnerských zájezdů účastní i naše mladá generace, může tak pokračovat v započatém vztahu mezi spřátelenými obcemi, uplatnit a ověřit si své jazykové kompetence, které pak později mohou využít ve své práci i v osobním životě.

Mgr. Pavla Hrazdilová