logo EU a MŠMT

Poslední dubnový pátek se naši běžci vypravili na okresní kolo v přespolním běhu, které se každoročně koná na rokycanské stráni u koupaliště.

V každé kategorii se představilo okolo 20 běžců z rokycanských základních škol a naši sportovci opět ukázali, že strašická základka sportem prostě žije. Nejúspěšnější byla naše mladší děvčata, která v kategorii 6. a 7. tříd obsadila hned dvě medailové pozice. Vanesa Müllerová s přehledem celý závod vyhrála a k její zlaté medaili se přidala ještě bronzová medaile od naší nadějné sportovkyně z šesté třídy – Niky Dovicové. Mladší kluci nezůstali s úspěchy pozadu, o další bronzovou medaili a umístění “na bedně“ se postaral Štěpán Kunc ze sedmičky a další sedmák Vojta Časný obsadil pěkné bodované šesté místo. Šestá bodovaná místa v kategorii starších žáků a žákyň se povedla obsadit ještě Kateřině Valečkové z deváté třídy a Aleši Šťastnému z osmé třídy. Pája Převrátilová se perfektně vešla do první desítky a pouze Míšu Šimana zradilo zraněné koleno a do cíle se tak s pomocí dvou běžců, kteří bez pochyby ctí pravidla fair play, dobelhal po jedné noze.

Všem našim sportovcům děkujeme za radostné okamžiky v cílové rovince, které nám připravili, a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Pavla Hrazdilová