logo EU a MŠMT

Skvělého úspěchu dosáhli naši sportovci ve středu 17. dubna v okresním kole ve volejbale. Do haly rokycanského gymnázia zavítaly týmy chlapců i dívek společně. Účast v letošním ročníku byla obrovská, v chlapecké kategorii bojovalo 9 družstev a v dívčí kategorii 8 družstev.

Boje o krále a královny volejbalu tedy začaly v základních skupinách. Z těchto základních skupin postoupili chlapci do semifinále z prvního místa ve skupině a dívky z druhého místa ve skupině. Pro dívky byl už postup do semifinále historickým úspěchem, takže radost z postupu byla veliká. Tam se holky potkaly s týmem rokycanské “Masaryčky“, tvořeným převážně volejbalistkami. Ačkoliv děvčata statečně odolávala, na volejbalové umění těchto sportovkyň nestačila. Ale ještě stále zbýval boj o třetí místo, kde se naše holky utkaly s družstvem ze Stupna. Byl to velmi vyrovnaný a nervy drásající zápas. První set vyhrála naše děvčata, stupenské dívky pak ve druhém setu dorovnaly skóre a vynutily si tak třetí rozhodující set, kde se naše lvice tahaly o každý bod. Za vydatného povzbuzování chlapců jsme pak dokázali tuto vyrovnanou bitvu dovést do vítězného konce a holky poprvé ve volejbalové soutěži získaly medailové umístění. Bronzové medaile pro nás měly cenu zlata a mnohým z nás v euforickém závěru i slzička ukápla.

Družstvo strašických kluků si vedlo ještě lépe, kluci v semifinále porazili našeho největšího rivala - rokycanskou “Čechovku“ naprosto suverénně vítězstvím v obou setech a postoupili do finále, kde je čekalo družstvo kluků z Mýta. Ani tady ale kluci nezaváhali a s přehledem převálcovali tento tým 2:0 na sety a zaslouženě brali zlaté medaile, jejichž lesk se odrážel v jejich rozradostněných očích. Nutno podotknout, že chlapci zvítězili ve volejbale již čtvrtým rokem za sebou!!, což je aktuálně činí nepsanými králi školního volejbalu v rokycanském okrese. Vybojovali si tak opět postup do kraje, kde jim budeme držet pěsti.

Děkujeme našim dívčím i chlapeckým volejbalovým hvězdám za reprezentaci školy, za jejich bojovnost, za hodiny, které strávili trénováním v tělocvičně a také za jejich obrovské sportovní nadšení a fandovství, kdy se navzájem holky s chlapci povzbuzují, podporují a hecují.

Reprezentovali nás:

Honza Dezort, Míša Šiman, Štěpán Košťál, Dominik Černý, Štěpán Kunc, Adam Tyrpekl, Aleš Šťastný, Matouš Andrlík a Fanda Lang

Kačka Urxová, Kačka Valečková, Eliška Krchovová, Pája Převrátilová, Týna Šoltysová, Kačka Judlová, Aneta Mudrová, Vanesa Müllerová a Kamča Karlíčková

Mgr. Pavla Hrazdilová