logo EU a MŠMT

V letošním předvánočním čase jsme se rozhodli zpestřit dětem poslední týden před Štědrým dnem sportovním dnem na zimním stadionu v Hořovicích. Byl to takový malý sportovní dárek pro všechny dobrovolníky, kteří se na tuto akci přihlásili. 

Ve čtvrtek 20. prosince se rozjelo do Hořovic 76 žáků z pátého až devátého ročníku. Husté ranní sněžení nám sice zpomalilo cestu, ale zase navodilo tu pravou zimní předvánoční atmosféru. Na hořovickém zimáku nás příjemně přivítali a nabídli nám všechny možnosti s bruslením spojené včetně půjčení bruslí, kterého využily děti, které s bruslením teprve začínaly.

Po nasoukání do bruslí, které nezkušeným trvalo trochu déle a zkušeným bruslařům naopak dovolilo vystartovat během několika málo minut, se nám nabídla celá ledová plocha k rozbruslení a rozcvičení. Pak už jsme si led rozdělili na několik zábavných úseků, do kterých mohli naši bruslaři podle svých zájmů a preferencí vbruslit a vybruslit.

Pro kluky, vybavené hokejkami, byl  samozřejmě připraven úsek pro hokejové zápasy, zkušení bruslaři mohli kličkovat i závodit mezi připravenými metami a začátečníci dokonale využili pomoci šikovných pomůcek i ochotných spolužáků – bruslařů k tomu, aby se jejich první krůčky na ledě staly příjemnými a motivovaly je k dalším bruslařským dovednostem.

S využitím hudební techniky, kterou nám ochotní správci poskytli, jsme si mohli z reproduktorů pouštět námi přinesenou hudbu, a tak jsme si mohli vyzkoušet netradiční ledovou zumbu. Ve dvou 35 minutových blocích si děvčata, která znají choreografie z tělesné výchovy a kroužku zumby, vyzkoušela zcela novou zkušenost – zatancovat si v rytmu zumby na bruslích. Chytlavé rytmy přitáhly nejen zkušené dívky, ale i některé tanečně nadané chlapce. A dokonce ani hokejisté na svém ledovém území i kolegové tělocvikáři neodolali a v latinsko-americkém rytmu se při hokejových pohybech zavrtěli do melodie této hudby.

Téměř čtyři hodiny na ledě utekly jako nic. Kdo potřeboval odpočinek, zahřátí anebo doplnění energie, využil příjemného prostředí místního bufetu. Každý si ale užil toto sportovní dopoledne, což jsme s kolegy poznávali nejen na ledě, ale i při zpáteční cestě do Strašice z červených, trochu unavených, ale pohodou prozářených tváří našich dětí. 

Mgr. Pavla Hrazdilová