Naše Základní škola Karla Vokáče se nachází v pohoří Brdy v malebné obci Strašice. Škola je spádová, navštěvují ji žáci z obcí Strašice, Těně, Cheznovice a Dobřív. Škola je úplná s prvním až devátým postupným ročníkem. Ve školním roce 2021/2022 navštěvuje školu 289 žáků. Součástí školy je jídelna s možností zakoupení obědů. Děti mají příležitost navštěvovat v ranních i odpoledních hodinách mimo vyučování dvě oddělení školní družiny.

Číst dál

 

Součástí školy je prostorná tělocvična vybavená dostatečným množstvím nářadí a náčiní. Škola má nové víceúčelové hříště, které slouží k využití pro sportovní hry – basketbal, volejbal, malá kopaná, házená, florbal a tenis. Škola využívá také fotbalové hřiště Spartaku Strašice s doskočištěm. V okolí školy jsou dobré terénní podmínky pro výuku Tv, tělovýchovné a poznávací vycházky a výlety. 
Škola je vybavena dílnou pro praktické činnosti a využívá také vlastní pozemky se skleníkem k pěstování a ošetřování plodin a rostlin.

logo EU a MŠMT

Vážení rodiče a milí žáci,
 
vzhledem k opětovné změně organizace vyučování na školách je od 04.01. 2021 v provozu výdejní okénko u hlavního vchodu školy. Zde si mohou rodiče i žáci vyzvedávat potřebné výukové materiály, písemnosti a podklady k probíhajícímu vzdělávání. Provoz výdejního okénka je v pracovní dny vždy od 07:00 do 08:00 hodin a od 15:00 do 16:00 hodinV případě potřeby je samozřejmě možné domluvit předání potřebných materiálů mimo tyto hodiny s třídními učiteli, případně s vedením školy.
S přáním pohodových a zdravých dnů
 
Martin Straka, ředitel školy