Naše Základní škola Karla Vokáče se nachází v pohoří Brdy v malebné obci Strašice. Škola je spádová, navštěvují ji žáci z obcí Strašice, Těně, Cheznovice a Dobřív. Škola je úplná s prvním až devátým postupným ročníkem. Ve školním roce 2021/2022 navštěvuje školu 289 žáků. Součástí školy je jídelna s možností zakoupení obědů. Děti mají příležitost navštěvovat v ranních i odpoledních hodinách mimo vyučování dvě oddělení školní družiny.

Číst dál

 

Součástí školy je prostorná tělocvična vybavená dostatečným množstvím nářadí a náčiní. Škola má nové víceúčelové hříště, které slouží k využití pro sportovní hry – basketbal, volejbal, malá kopaná, házená, florbal a tenis. Škola využívá také fotbalové hřiště Spartaku Strašice s doskočištěm. V okolí školy jsou dobré terénní podmínky pro výuku Tv, tělovýchovné a poznávací vycházky a výlety. 
Škola je vybavena dílnou pro praktické činnosti a využívá také vlastní pozemky se skleníkem k pěstování a ošetřování plodin a rostlin.

logo EU a MŠMT

Vážení přátelé a příznivci naší školy,

rád bych Vám na sklonku tohoto „podivného“ roku poděkoval za spolupráci a přízeň, kterou jste nám projevovali.

Dovolte mi prosím, abych Vám všem popřál k nadcházejícímu svátečnímu období, aby celoroční shon nahradila vánoční pohoda a klid, a do nového roku hodně zdraví, spokojenosti a pokud možno jeho co nejpřijatelnější průběh.

Martin Straka, ředitel školy

 

Přílohy:
Download this file (PF 2021.pdf)PF 2021.pdf2562 kB