Ve středu  dne 20. září proběhlo první soutěžní klání v tomto školním roce. Soutěže AŠSK byly zahájeny královnou sportu – atletikou, a to přesně Atletickým čtyřbojem, který se konal na atletickém stadionu v Rokycanech. Hned v tomto úvodním sportovním soupeření se našim atletům podařil skvělý výsledek. Pětičlenné družstvo našich chlapců se umístilo na parádním prvním místě a vyhrálo naprosto s přehledem z deseti družstev rokycanského okresu.

Navíc jsme měli ještě dva zástupce “na bedně“ v kategorii jednotlivců. Celou kategorii, čítající 48 hochů, vyhrál náš zlatý Honza Peterek a bronzovou medaili bral neméně talentovaný Tomáš Kunc, oba z 9.A

Oba kluci nasbírali v součtu všech disciplín ve sprintu, hodu, vrhu, skoku a vytrvalostním běhu úctyhodný počet bodů. Honza vyhrál ve skoku vysokém, kde překonal výšku 165 cm, a rovněž vyhrál ve vrhu koulí výkonem 10,70 m. Tomáš zase kraloval v běžeckých disciplínách, sprint na 60 m vyhrál časem 7,8 s a v běhu na 1000 m ho čas 3,07 min také pasoval na vítěze této disciplíny. Ve skoku dalekém se blýsknul Lukáš Planeta, který skočil 4,90 m. Hoši postupují do krajského kola, které se bude konat 27. září v Tachově, tak jim držme pěsti v dalších bojích.

Dívky nám také neudělaly ostudu, umístily se ve své kategorii na pěkném šestém místě ve velmi vyrovnaném soupeření. Věříme, že se budou úspěchem kluků inspirovat a příště také nějakou medaili vybojují.

Všem našim atletům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.