Ve středu 28.11. pokračoval týden florbalových turnajů v rokycanském gymnáziu kategorií starší hoši (8 . 9. třída). Kluci chtěli „pomstít“ stříbrné dívky a to se jim povedlo na výbornou!

Ze skupiny postoupili s jednou prohrou a dvěma výhrami z druhého místa. V semifinále nastoupili proti základce z Mýta, hned od první minuty prohrávali, zápas však dokázali otočit v posledních minutách na svoji stranu a vyhráli 2:1. Ve finále se utkali s největším rivalem Čechovkou a ve vyrovnaném, emočně napjatém zápase vyhráli 1:0 a zajistili si postup na krajské finále! Většinu turnaje odehráli kluci na dvě vyrovnané pětky a měli tak rozvržené síly i do závěrečných bojů.

Naši školu reprezentovali tito borci: Fanda Lang, Honza Dezort, Dominik Černý, Matouš Andrlík, Míša Šiman, Sláva Krchov, Štěpán Košťál, Aleš Šťastný, Pavel Stupka, Pepa Hrách a Pavel Harčarik.

Ve čtvrtek 29.11. poměřili florbalové dovednosti mladší hoši (6. a 7. třída). Ze skupiny kluci postoupili těsně díky lepšímu skóre z druhého místa. V semifinále narazili na silný tým základní školy z Mirošova, se kterým prohráli 3:0, a všechny síly tak směřovali do boje o bronzovou medaili. Soupeřem byla radnická základka, kterou kluci přesvědčivě přehráli poměrem 3:0 a radovali se z bronzových medailí.

Tým byl složen z těchto hráčů: Vojta Časný, Lukáš Veverca, Štepán Kunc, Adam Tyrpekl, Jiří Žiačik, Pepa Húserek, Míša Lang, Kuba Vostatek a Kuba Novák.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Jiří Monhart