Na přelomu října a listopadu se naši sportovci zúčastnili okresních kol v házené chlapců a dívek, která se tradičně konala na rokycanském gymnáziu.

Ve středu, poslední říjnový den, se do Rokycan vydali naši chlapci. Devět týmů bylo rozděleno do dvou herních skupin. Naši házenkáři bojovali s gymnazisty, Mirošovem, rokycanskou T.G.M. a Stupnem. Výsledky skupiny byly velmi vyrovnané a našim klukům se podařilo postoupit do semifinálových bojů z druhého místa ve skupině. V semifinále podlehli ve vypjatém souboji těsně 3:4 rokycanské “Čechovce“. Ale v boji o třetí místo znovu zabojovali a porazili Stupno 5:3 a oplatili tak stupenským porážku, kterou jim Stupno uštědřilo v základní skupině. Krásné bronzové medaile pak ozdobily naše sportovce při závěrečném ceremoniálu a potěšily všechny naše fanoušky.

Ve čtvrtek, první listopadový den, odjela do našeho okresního města bojovná děvčata. I ta se stala součástí konkurence devíti týmů, které byly opět rozděleny do dvou skupin. Naše lvice bojovaly s rokycanskou “Čechovkou“, Stupnem a rokycanskou T.G.M. Ve velmi náročné a vyrovnané skupině, kde měly ve výsledku tři týmy shodný počet bodů, rozhodovalo výsledné skóre, které poslalo naše děvčata do finálových bojů z prvního místa ve skupině. V semifinále si naše děvčata poměrně lehce poradila s družstvem z Hrádku a posunula se do finálového boje o první místo. Na gymnazistky už však naše bojovnice nenašly adekvátní zbraně, ale přesto popřály se vztyčenou hlavou svým soupeřkám a na závěrečném ceremoniálu si hrdě kráčely pro báječné stříbrné medaile.

Děkujeme našim sportovcům za vzornou reprezentaci naší školy, jejich bojovnost a odhodlanost a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

Reprezentovali nás:

Jan Dezort, Dominik Černý, Štěpán Košťál, Michael Šiman, Matyáš Řáha, František Lang, Pavel Harčarik, Václav Giňa, Štěpán Kunc, Lukáš Veverca a Matouš Andrlík

Kačka Urxová, Kačka Valečková, Pavlína Převrátilová, Eliška Krchovová, Kačka Judlová, Justýna Rosívalová, Kamila Karlíčková, Kačka Horčicová, Monika Vaníková, Kim Gaherová, Aneta Mudrová a Vanesa Müllerová

 

Mgr. Pavla Hrazdilová