První říjnové úterý se naši sporotvci zúčastnili závodu horských kol na Žďáru u Rokycan. Jako obvykle nám s přepravou kol pomáhal pan Jiří Kysilko s podporou strašického obecního úřadu. Na kraji lesa pod Žďárem to letos mrazivě foukalo, takže jsme obdivovali všechny cyklisty, kteří se vydali na náročnou trať. A naši kluci a holky si vůbec nevedli špatně.

Nejlepšího úspěchu dosáhla v kategorii starších žákyň Kačka Valečková z devátého ročníku, která zvítězila a nechala se ozdobit zlatou medailí, která jí velmi slušela. Kačka tak obhájila své loňské prvenství, což její vítězství ještě znásobilo. Velmi dobře si vedli také naši starší hoši – deváťáci Míša Šiman a Matouš Andrlík, kteří v konkurenci 16 cyklistů obsadili pěkné 5. a 6. místo. Zvláštní ocenění v našich myslích získává Jenda Dezort, který měl v půlce tratě defekt a zbytek tratě běžel vedle kola s poměrně slušným časem, téměř srovnatelným s posledním cyklistou J.

“Nejnašlapanější“ byla kategorie mladších chlapců, kde závodilo 33 sportovců v čele s kluky, kteří se cyklistice věnují závodně. Ale ani tady se naši žáci neztratili. Lukáš Veverca se Štěpánem Kuncem  ze sedmého ročníku obsadili chvályhodné 12. a 13. místo. Svoji hezkou premiéru zde zažily také naše nejmladší dívky z šestého ročníku Niky Dovicová, která se umístila na 6. místě, a Terezka Nodžáková, která obsadila místo 13.

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a odvahu bojovat nejen se soupeři, ale i s nepřízní počasí či smolným defektem.