Konec  školního roku už nám pomalu klepe na dveře, ale konec našeho sportovního školního roku už máme letos definitivně za sebou. Rozhodně však stojí za to ho zhodnotit, protože byl pro naši školu velmi úspěšný.

Každoročně vyhlašuje Karel Vodička, ředitel DDM Rokycany, soutěž O pohár ředitele DDM, do které jednotlivé školy postupně získávají body během celého školního roku ze všech sportovních soutěží – atletiky, házené, horských kol, florbalu, basketbalu, přespolního běhu, fotbalu a volejbalu, celkem je to dvacet soutěží za jeden školní rok.

A strašičtí sportovci ve svých zelenočerných dresech letos skutečně zářili! Velmi často se jim na jejich vysportovaných a pyšných hrudích houpaly medaile, ať už bronzové, stříbrné anebo ty nejcennější – zlaté. Bylo jich mnoho v individuálních disciplínách i v kolektivních sportech.

Zlaté úspěchy jsme letos zažili v házené, ve florbalu, basketbale, dvakrát v atletice i ve volejbale. Což znamená, že naše škola reprezentovala okres Rokycany v kraji celkem šestkrát!! …a to dokonce velmi úspěšně – jedním šestým místem, třikrát čtvrtým, jednou třetím a ve volejbale jsme dokonce vyhráli kraj a odjeli na kvalifikaci na republikové finále.

Když bych měla vypočítávat ostatní medailová umístění, nepostupující zlata, stříbra a bronzy, možná bych Vás začala trochu nudit. Nás to ale rozhodně nenudilo. Na tom celém úspěchu je nejhezčí to, že naši kluci a holky vyměnili hodiny trávené u počítačů a televizí za hodiny propocené v tělocvičně, kterých byla kvanta. Vždyť kromě dvou povinných hodin TV mohou naše děti trávit ve školních sportovních kroužcích neskutečných osm hodin týdně navíc. A další báječná věc je, jak si naši sportovci navzájem fandí a přejí si úspěchy, troufáme si tvrdit, že jejich sportovní srdce jsou obrovská a čestná.

No a jak to všechno to pachtění za pohárem dopadlo? Celou dobu jsme se předháněli s naším největším rivalem  - rokycanskou školou z Jižního předměstí  a průběžně se střídali ve vedení pohárového zápolení. Nakonec jsme zaostali s rozdílem 5 bodů na parádním druhém místě. Ale když uvážíte, že našich celkových 92 bodů je 20 bodovým náskokem před třetí TGM a že školy, které jsou nám srovnatelné velikostí a počtem žáků, měly dokonce okolo 60 bodů méně, považujeme to za obrovský úspěch.

Chtěli bychom poděkovat naší úžasné generaci sportovců za nezapomenutelné a neopakovatelné zážitky, které jsme s nimi prožívali, za tu obyčejnou čistou radost, která jim vždy zářila z očí. Pro tohle všechno nám stojí za to ty hodiny a hodiny, které s nimi prožíváme navíc, a nervy, které často napínáme k prasknutí.

Děkujeme, kluci a holky, pro nás jste nejlepší!!

Mgr. Pavla Hrazdilová a Mgr. Jiří Monhart