Se začátkem letního počasí vždycky přichází na řadu poslední a nejvíce adrenalinová sportovní soutěž Vršíčekman, což je takový malý triatlon stávající z plavání, jízdy na horském kole a běhu.

Naši všestranní sportovci jsou pyšní na to, že se hlásí do kategorie jednotlivců, kteří zvládnou všechny tři úseky úplně sami. Je to poměrně náročné, nejprve uplavou 600 metrů v rokycanském koupališti, pak vyšlapou na kole na Vršíček v blízkosti Rokycan a ještě je čekají 3 kilometry běhu na rokycanské stráni za koupalištěm. Už jen to, že zdárně dorazí do cíle, je úžasný úspěch, všechny tyto disciplíny dokonce zvládají v čase okolo jedné hodiny a jejich vyčerpání je vždy dechberoucí.

Letos se v kategorii chlapců představilo pět našich nejlepších borců (měli jsme v této kategorii nejpočetnější zastoupení). Nejlépe se umístil Tomáš Kunc z 9.A, který tentokrát získal bramborovou medaili, Honzík Dezort  z 8.A se umístil na 6. místě, hned v závěsu za ním na 7. místě Míša Šiman z 8.A. Velkým příslibem do budoucna jsou naši šesťáci, kteří byli v závodě jednotlivců nejmladší (nerozděluje se zde kategorie na mladší a starší, takže tuto soutěž absolvují většinou jen deváťáci nebo osmáci) . Ale i přesto kluci podávali naprosto srovnatelné výkony, zvládli celý závod dokončit a Štěpán Kunc se umístil na skvělém 9. místě a Lukáš Veverca na neméně bezvadném 11. místě.

V kategorii dívek máme dvě “železné Kačky“ – Kačku Urxovou, která pro zranění na kole musela závod ukončit, a Kačku Valečkovou, které se podařilo dosáhnout na “bednu“ a obsadila parádní třetí místo.

Měli jsme ale i skvělé zastoupení v kategorii družstev. Naše holky z deváté třídy obsadily výborné 3. místo a o bronzovou medaili se tak podělily Anička Paulová, která skvěle zvládla úsek plavání, na kole pak bojovala Verča Mocová a do finiše dobíhala Milka Červenková.

Všem našim sportovcům děkujeme za obdivuhodné výkony a příkladnou reprezentaci školy.