Po senzačním vítězství krajského finále ve volejbale se Strašičtí žáci vypravili dne 16. 5. na historicky první kvalifikaci na republikové finále, konaném v městě ležící na patnáctém poledníku - Jindřichově Hradci. 

Soupeři se stala Příbram (vítěz Středočeského kraje) a České Budějovice (vítěz Jihočeského kraje). První zápas kluci sehráli s Příbramí a prohráli jednoznačně ve dvou setech. Druhý zápas s Budějovicemi už byl mnohem vyrovnanější, o čemž vypovídají i výsledky jednotlivých setů. V prvním setu uhráli kluci 21 bodů a ve druhém 17 bodů. Úroveň turnaje byla velmi vysoká, však budějovická základka měla volejbalovou specializaci a všichni kluci hrají žákovskou ligu. I po dvou prohrách byli naši reprezentanti spokojeni, že se mohli takhle prestižní sportovní akce zúčastnit a zahrát si opravdu kvalitní volejbal. Je škoda, že se turnaje nemohl zúčastnit zraněný Honza Peterek, který patřil na kraji a okrese k největším oporám.

Kluci reprezentovali v tomto složení: Tomáš Kunc, Honza Dezort, Michael Šiman, Vašek Stupka, Dominik Černý, Štepán Koštál a Lukáš Planeta.

Mgr. Jiří Monhart