V pátek 27. dubna proběhlo okresní kolo v přespolním běhu, které se tradičně koná na rokycanské stráni za koupalištěm. V každé kategorii soutěžilo okolo 20 běžců, kteří bojovali o cenné kovy za velmi příznivého počasí.

Nejlépe se z našich běžeckých talentů dařilo Tomáši KUNCOVI z 9.A, který s přehledem vyhrál kategorii starších chlapců a získal tak zaslouženou zlatou medaili.

Ve stejné kategorii zabojoval i Míša Šiman, který obsadil 13. místo. V kategorii starších dívek zabodovala Kačka Valečková, která skončila sedmá, a uprostřed startovního pole na místě dvanáctém doběhla Veronika Mocová.

V kategorii mladších chlapců skončil na neoblíbeném bramborovém čtvrtém místě, těsně pod stupni vítězů, Pavel Harčarik, který nás ale svým umístěním potěšil, stejně jako Slávek Krchov, který skončil čtrnáctý.  Mladší dívky také obsadily pěkná umístění, Vaneska Müllerová skončila devátá a Pavlína Převrátilová dvanáctá.

Děkujeme našim rychlonohým žákům za reprezentaci školy a přejeme jim do dalších naběhaných kilometrů jen samá zlepšení.