Strašičtí chlapci zazářili na volejbalových turnajích (okres, kraj)

Ve čtvrtek 3.5. se jim podařilo již potřetí v řadě vyhrát okresní turnaj! V semifinále porazili ZŠ Čechova Rokycany rozdílem třídy, rokycanským se podařilo uhrát ve dvou setech pouze pět bodů. Finále proti základce z Mirošova už bylo vyrovnanější, ale i tento zápas dokázali kluci vyhrát ve dvou setech, a mohli se tak těšit na krajské finále.

Krajské finále se konalo hned druhý den v pátek v Rokycanském gymnáziu za účasti 6 vítězných družstev okresních kol. Kvalita soupeřů byla podstatně vyšší. V základní skupině kluci jednou vyhráli a jednou prohráli a postoupili do semifinále ze druhého místa. Semifinálovým soupeřem byl vítěz druhé skupiny ZŠ Nepomuk. Kluci podali výborný výkon, vyhráli 2:0 a postoupili do finále. Finálovým soupeřem byla klatovská základka. První set zvládli lépe klatovští. Před druhým setem se strašičtí pořádně namotivovali, všem bylo jasné, že další příležitost na vítězství v kraji se nemusí opakovat. Druhý set kluci předváděli trpělivou a zodpovědnou hru s minimem nevynucených chyb, po každé výměně se vzájemně povzbuzovali. Druhý set vyhráli a dostali se psychicky „na koně“, což dokázali přenést do třetího rozhodujícího setu, kdy soupeře v obrovské euforie jasně přehráli. Po posledním bodu, který rozhodl o vítězství strašických, propukly velké oslavy, kluci na sebe „naskákali“ a rokycanským gymplem zněly vítězné chorály.

Celkově: 1. ZŠ Strašice, 2. Klatovy, 3. Nepomuk, 4. Přimda, 5. Mrákov, 6. Gymnázium Rokycany.

Naši hoši zvítězili v krajském volejbalovém finále a představí se v polovině května při meziregionální kvalifikaci v Jindřichově Hradci – držme jim palce!
Kluci tímto „napsali“ jeden z největších úspěchů strašické základky. Pod tento úspěch jsou zapsáni tito žáci: Tomáš Kunc, Honza Peterek, Honza Dezort, Dominik Černý, Štěpán Kunc, Michael Šiman, Véna Stupka, Lukáš Planeta a Alex Kupec. Velké množství bodů získávali svými smečemi hlavně Tomáš Kunc s Honzou Peterkem.

Za tímto úspěchem stojí talent silné sportovní generace a hlavně také pravidelné tréninky na kroužkách s paní učitelkou Pavlou Hrazdilovou dvakrát týdně. Jeden kroužek je dokonce mimoškolní, v neděli. Nácvik jednotlivých dovedností žáci také získávají v hodinách TV a na dalším kroužku sportovní her.