Dne 26. dubna odcestovala na oblastní kolo do Plzně reprezentovat naši školu devítičlenná výprava Mladých zdravotníků. Soutěžilo se ve 2 kategoriích (1. stupeň a 2. stupeň) po 5 členech.

Jednotlivé týmy plnily v průběhu hned několik více či méně obtížných úkolů. Musely zvládnout mimo jiné i otázky z dopravní výchovy + pojmenovat dopravní značky, dokázat přenést poraněného člověka, ošetřit různé typy poranění, předvést obvazové techniky jednotlivých částí těla, provést správnou techniku resuscitace atd...

V mladší kategorii se naši zdravotníci umístili na 4. místě. Nutno podotknout, že rozdíl mezi prvním a čtvrtým místem byl necelých 20 bodů z celkových skoro 500, takže pokud by se některé úkoly povedly o něco lépe, mohly se děti probojovat i na stupně vítězů.

Složení týmu: Jiří Tejček, Nikola Tomášová, Tereza Novotná, Eliška Novotná, Eliška Kocábková

Ve starší kategorii bojovalo o dobrá umístění 6 skupin. Náš tým odcestoval z důvodu náhlé nemoci jen ve čtyřech závodnících. Ti ovšem předvedli vynikající výkony a celou soutěž opanovali! Rozdíl mezi prvním a druhým týmem byl pouhé 2 body. Kluci skvěle zvládli jednotlivá stanoviště a postoupili na krajské kolo konané 26. května ve Vejprnicích.

Složení týmu: Matouš Andrlík, Jan Dezort, František Huml, Aleš Lejček, František Lang

        Mgr. Tomáš Koudelka