Atletickým vyvrcholením školního sportovního roku bývá již tradičně okresní soutěž Pohár rozhlasu, která se letos konala 17. května na atletickém stadionu v Rokycanech. Téměř čtyřicítka našich atletů z celého druhého stupně bojovala o to, aby získala nejlepší časy, skočila nejvíce centimetrů či hodila nejdále. Některým se to dokonce povedlo!

Jan Planeta s Tomášem Kuncem zaběhli nejlepší časy na trati 1500metrů, Honza s časem 4:45 a Tomáš 4:55, a jasně tak kralovali v této disciplíně. Veronika Mocová se ve skoku vysokém dělila o první místo výkonem 140cm a Kačka Urxová měla nerychlejší čas ve sprintu v kategorii mladších dívek. Ale i výkony ostatních byly na velmi dobré úrovni, takže jsme na naše atlety nesmírně pyšní a jsme rádi, že neztrácejí chuť a elán do sportovních aktivit a hlavně jim v hrudi stále pevně bije jejich sportovní srdíčko. A jak jsme nakonec dopadli v konečném hodnocení družstev? Nejlépe obstáli naši starší žáci, kteří přivezli stříbrné medaile v konkurenci 11 družstev. Mladší dívky obsadily 5. místo z 10 týmů a starší dívky i mladší žáci se umístili shodně na pěkném 6. místě. Všem našim dětem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!