Tímto sloganem nás zval bývalý žák naší školy na zimní stadion do Plzně. A protože máme rádi sport, výzvy a rádi poznáváme něco nového, rozhodli jsme se vyslat na akci „expedici“.

Čtyřiačtyřicet zájemců, nadšenců a fandů ledního hokeje se vydalo podpořit univerzitní utkání mezi týmy Akademici Plzeň a Warrios Prešov. Toto univerzitní utkání bylo výjimečné nejen tím, že se připojilo k akci „Legenda pomáhá“ na podporu nadačního fondu Ivana Hlinky, ale také tím, že v dresu Akademiků Plzně jsme mohli vidět absolventa strašické základní školy Romana Kalu, který letos začal studovat v Plzni medicínu a začal tak hájit barvy tohoto týmu.

V hodinách výtvarné výchovy vytvořily děti transparent s heslem :

Kdo má strašickou základku,

ten nesedí na zadku.

Kala jasným příkladem,

góla vám dá s přehledem!”

 A fandili jsme opravdu příkladně, neboť družstvo plzeňských vyhrálo s přehledem 7:2 a hlavně v poslední třetině jsme byli svědky několika krásných gólů. Akce se zúčastnila spousta mateřských, základních i středních škol, přestávky byly vyplněny soutěžemi a také jsme mohli zhlédnout edukační videa na audiovizuální kostce. Bylo pěkné vidět našeho bývalého žáka reprezentovat na takové sportovní události, děti si s radostí běžely „plácnout“ s Romanem a jistě si odnesly vzrušující zážitek i poznání, že když se jde za svým snem, pílí a ctižádostí jej lze dosáhnout.

Mgr. Pavla Hrazdilová