Vršíčekman 2016

Třešničkou na pomyslném dortu sportovních aktivit naší školy je účast v prestižní soutěži Vršíčekman, která se koná vždy v teplejších červnových dnech na rokycanském koupališti. Jedná se o malý triatlon, kde děti plavou 600 metrů, v mnohdy ještě studeném koupališti, 12 kilometrů jedou na kole k Vršíčku s prudkým stoupáním a na závěr běží 3 kilometry v náročném kopcovitém terénu.

Letos jsme měli dne 10.6. v kategorii jednotlivců dokonce šest želízek v ohni, a to ne jen tak ledajakých! Naši sportovci ovládli obě nejprestižnější kategorie jednotlivců. V kategorii chlapců zvítězil s přehledem náš nejvšestrannější sportovec Zdeněk Mrázek, který měl dokonce lepší čas než vítěz za střední školy. Velmi mile nás překvapil třetím místem Milan Holzäpfl a potěšili i “bramborový“ Tomáš Kunc a sedmý Honza Peterek , kteří jsou terpve v sedmé třídě, takže šanci na vítězství mají ještě ve dvou dalších ročnících. V kategorii dívek se na úžasném prvním místě umístila naše další skvělá sportovkyně Tereza Dezortová a teprve “šesťanda“ Kačka Urxová také dokázala překonat samu sebe a skončila na pěkném čtvrtém místě.

Dobře se dařilo i našim družstvům, nejlépe družstvu dívek ve složení Anička Paulová, Kačka Valečková a Milča Červenková, které se umístilo na parádním druhém místě a družstva chlapců (Tomáš Balej, Jiří Anděl, Honza Planeta a Michal Šiman, Honza Dezort, Alex Kupec) obsadila čtvrtou a pátou příčku. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy!