Pohár rozhlasu 2016

Vrcholem školního sportovního roku bývá květnové atletické klání Pohár rozhlasu, kde soutěží téměř čtyřicet atletů z celého okresu.

Chladné ráno dne 11. května zaskočilo rozhodčí této události, ale pro sportovce byly podmínky pro výkony ideální. Našich téměř 40 atletů soutěžilo v bězích na krátkou i dlouhou trať, ve skoku dalekém i vysokém a v hodu kriketovým míčkem i vrhu koulí. Závěr pak patřil štafetovým běhům.

Nejvíce bodů jsme získali v běžeckých kategoriích, ale i skoky byly letos pro naše kluky i holky docela úspěšné. Výborných výkonů ve skoku vysokém dosáhli Tomáš Zink a Veronika Mocová a ve skoku dalekém Honza Hrách, Tomáš Kunc, Jirka Anděl, Kristýna Paurová a Tereza Sklenářová. Nejlepším výkonem byl čas Honzy Planety na 1500 metrů, který měl hodnotu 4minuty a 55 sekund a skvělých běžeckých časů a umístění dosáhli rovněž Lukáš Planeta, Zdeněk Mrázek a Tomáš Kunc. Klukům se opět velmi dařilo, mladší i starší hoši obsadili skvělá druhá místa ve svých kategoriích, což patří historicky k našim nejlepším výkonům za posledních deset let v tomto závodě. Holky také bojovaly statečně, mladší se umístily na pěkném šestém místě a starší děvčata skončila desátá.

Získali jsme další cenné body do celoroční soutěže o “Pohár ředitele DDM“, kde se započítávají všechny sportovní události během školního roku a ve které jsme před posledním sportovním kláním, kterým je fotbal 6. a 7. tříd, na úžasném TŘETÍM místě v konkurenci dvanácti škol na okrese.

Děkujeme všem sportovcům za jejich skvělé celoroční výkony, jsme na ně s kolegou Jiřím Monhartem velmi pyšní!