Soutěž hlídek "Mladých zdravotníků"

Ve čtvrtek dne 28. dubna se 10 žáků z naší školy rozjelo do Plzně, aby se na Bezpečnostně právní akademii zúčastnilo městského kola soutěže hlídek “Mladých zdravotníků”.

 

     Hlídka I. stupně ve složení – Aleš Lejček, František Lang, František Huml (všichni z 5.A) a Eliška Kocábková a Nikola Tomášová (3.A) – řešila postupně na 7 stanovištích tyto úkoly: poskytnutí první pomoci při zlomené holenní kosti, rozřízlé dlani, krvácející ráně na hlavě, na noze, popálenina dlaně, oživování člověka v bezvědomí, transport postiženého, obvazová technika.

     Hlídka II. stupně ve složení – Jana Sládková, Sára Frantová (obě 8.B), Tereza Dezortová (9.A), Matouš Andrlík (6.A) a Adam Lán (7.A) -  řešila tyto náročné úkoly poskytování první pomoci postupně na 7 stanovištích: bezvědomí, kardiopulmonální resuscitace, popáleninu, pneumotorax, tepenné krvácení, šok, zlomenina holenní kosti, poranění páteře, krvácení z ucha, transport, obvazová technika.

     Nejen odpovědi, ale hlavně praktické znalosti, rychlost a správnost poskytnutí první pomoci při úrazech, které byly velmi dobře namaskované, hodnotili zkušení zdravotníci. Naši žáci si vedli výborně. Hlídka I. stupně obsadila sice “jen” 4. místo, ale hlídka II. stupně se umístila na 1. místě a postupuje do oblastního kola, které se koná 28. května v Nýřanech.

     Jistě s námi budete souhlasit, že znalost poskytnutí první pomoci je velmi důležitá. Dnes se udělalo špatně někomu jinému, příště se to může stát i Vám... A žáci naší školy poskytnout první pomoc druhému umí!

                                                               Mgr. Zdeňka Drahokoupilová