Žáci ze Strašic a z Rokycan na regionální přehlídce nejlepších prací 10. ročníku projektu Kde končí svět 2015/2016

 

     Výprava šesti žáků a rokycanské  knihovnice paní Jany Frühaufové se ve středu dne 3. května vydala do Plzně na vyhodnocení projektu “ Kde končí svět - Jak je to s králem”.

Nejprve všichni navštívili Studijní a vědeckou knihovnu Plzeňského kraje a zhlédli zde výstavu  grafické tvorby akademického malíře, grafika a plzeňského rodáka Karla Votlučky.

     Poté se mladí výtvarníci rokycanského okresu přesunuli do oddělení pro děti a mládež Knihovny města Plzně,  kde byli vřele přivítáni. V 16 hodin začala regionální přehlídka ve zcela zaplněné Polanově síni Knihovny města Plzně. Přehlídku moderovala Mgr. Helena Šlesingerová, ředitelka Knihovny města Plzně.

     Součástí programu byla prezentace nejlepších výtvarných a literárních prací plzeňského regionu a předání diplomů. Děti z historicko-dramatického kroužku centra Mozaika Rokycany vystoupily s ukázkou dramatu  "Romeo a Julie aneb Příběh neskutečné tragédie, kteráž k nápravě zlé královny skrze malého kralevice vedla". V závěru programu pobavili publikum svým představením "Zvěsti a pověsti o městě Plzni" profesionální herci.

      Naši školu a celý rokycanský okres skvěle reprezentovali: Lucie MÜLLEROVÁ z 8.A , Eliška HOUŠKOVÁ ze 7.A,  Petr ŠALENA z 8.A, Hana KRATOCHVÍLOVÁ z 8.B  a Tereza SKLENÁŘOVÁ ze 7.A.

Mgr. Jitka Brejchová