Házená

Historického úspěchu dosáhli naši sportovci v letošním okresním kole házené. Kluci reprezentovali školu v úterý 13.10. a dívky ve středu 14.10. Minulé ročníky jsme většinou “vláli“ na posledních příčkách výsledkové listiny, ale letos se oběma týmům podařilo probojovat do semifinále z druhého místa tabulky skupiny. V semifinálových zápasech byli nakonec úspěšnější kluci, kteří sice prohráli v boji o finále, ale v zápase o třetí místo porazili jednoznačně 8:2 Hrádek a hrdě si pak odkráčeli pro bronzové medaile, které se jim houpaly na krku ještě celý úterní den.

Dívky v boji o třetí místo těsně podlehly rokycanské ZŠ T.G. Masaryka 3:4, když rozhodující gól padl v posledních dvou sekundách zápasu. Dívky sice těsnou prohru oplakaly, ale i jejich čtvrté místo bylo po dlouhé době docela příjemným úspěchem. Doufáme, že tato pěkná umístění jsou příslibem pro další ročníky turnaje v házené.

Reprezentovali nás:

Zdeněk Mrázek, Tomáš Kunc, Tomáš Balej, Tomáš Zink, Honza Hrách, Jirka Mráček, Honza Peterek a Olda Kozlík

Sába Reindlová, Tereza Dezortová, Míša Zikmundová, Tereza Sklenářová, Adéla Stenzelová, Vlaďka Veselá, Zuzana Krajdlová, Kačka Valečková, Míša Peterková, Míša Truncová, Adriana Belušková a Klára Štajnerová

Mgr. Pavla Hrazdilová

Dne 13.10. se uskutečnil první turnaj v kolektivním sportu, pořádaném AŠSK Rokycany. Tímto sportem byla házená. V posledních letech bylo nejlepším umístěním v házené nepopulární čtvrté místo a reprezentanti naší základní školy tak měli dostatečnou motivaci to změnit a probojovat se na medailové pozice. A to se jim také povedlo! Ve skupině čtyř týmů nestačili pouze na rokycanskou Masaryčku. Postoupili tak do semifinále, kde podlehli pozdějším vítězům ZŠ Jižní Předměstí 6:4. Nutno dodat, že vítězná základka měla tým složený z rokycanských handbalistů a naši borci s nimi odehráli nejvyrovnanější utkání ze všech týmů.

V souboji o třetí místo čekala naše házenkáře hrádecká základka, kterou kluci rozdrtili přesvědčivě 8:2, a mohli se tak radovat z bronzových medailí. Někteří naši hráči velmi zaujali svými výkony přítomné trenéry rokycanské házené, zejména pak Zdeněk Mrázek a Tomáš Balej, pozadu však nezůstával ani zbytek týmu ve složení: Jan Hrách, Tomáš Kunc, Jan Peterek, Jan Planeta, Jiří Mráček, Olda Kozlík a Tomáš Zink.