Hokejový zápas v Praze očima dětí

 

 

    Dne 12. května vyrazila autobusem asi třicetičlenná skupina žáků druhého stupně do O2 Arény v Praze na MS v hokeji. Pro školy byly na některé zápasy volné lístky, tak jsme rádi využili příležitost. Výpravu zorganizovali naši učitelé tělocviku Mgr. Pavla Hrazdilová a Mgr. Jiří Monhart, kteří nám dělali doprovod.

     Získali jsme lístky na zápas Lotyšsko – Francie a Kanada – Rakousko. Náš sektor číslo 409 byl nejvýše položený a dobře jsme vše viděli. Nejprve jsme zhlédli zápas Kanady a Rakouska, od první chvíle bylo jasné, kdo má na ledu převahu, Kanada nakonec porazila Rakousko 10:1. Líbilo se nám, že to rakouští fanoušci do poslední chvíle nevzdávali a svůj tým podporovali. Po zápasu jsme navštívili fanzónu, kde prodávali všemožné suvenýry a památeční předměty a také jsme se mohli občerstvit. O přestávce se mezi diváky procházeli maskoti mistrovství – králíci Bob a Bobek a všichni se s nimi chtěli vyfotit.

     Druhý zápas mezi Francií a Lotyšskem byl velmi napínavý. Lotyšsko, které zpočátku vedlo, mělo v hale převažující počet fanoušků, ale Francie se jen tak nedala a nakonec zvítězila v prodloužení na nájezdy 3:2. Všichni přítomní si hokej užívali, byla tam skvělá atmosféra a pro nás to byl nezapomenutelný zážitek.

(Adam Chmiel, Jana Hájková, Nikola Heiserová, Dominika Pechová, Karolína Mocová, Nikola Húserková z 9.A a Zuzka Krajdlová ze 7.A)