Bruslení

Každým rokem využíváme výhodných terénních podmínek v okolí naší školy k různorodým zimním sportovním aktivitám. Mezi jednu z nich patří i bruslení na zamrzlých rybnících naší podbrdské vsi. Letošní zima k nám však byla až příliš mírná a my jen stěží mohli užívat jejích mrazivých dnů. A tak jsme nepohrdli nabídkou zimního stadionu v Rokycanech a vyrazili provětrat naše brusle na místní led.

V měsíci březnu navštívily dívky druhého stupně kluziště dvakrát a kluci vyrazili do okresního města jednou. Pokaždé v počtu okolo 25 žáků nebo žákyň. Skvělé bylo to, že celá ledová plocha patřila jen nám. Chlapci samozřejmě rozpoutali hokejovou bitvu, my holky jsme ladnými pohyby kroužily divukrásné obrazce do ledové masy. Užívaly jsme si tento velký prostor a oživily jej závodivými hrami, honičkami, ale i pokusy o piruety, na které tak rády koukáme v televizi při krasobruslařských soutěžích.

Příští rok si na led opět všichni rádi vyrazíme, ať už na ten náš strašický, nebo umělý rokycanský, každopádně s velkým potěšením a sportovním odhodláním.

Mgr. Pavla Hrazdilová