Lyžařský výcvik 2014 očima dětí

     Dne 23.2. 2014 v 10:00 hodin  jsme odjeli na týdenní lyžařský kurz na Bublavu u Kraslic v Krušných horách. Bylo nás 22 dětí a 4 instruktoři.Po příjezdu jsme vybalili, šli jsme se podívat na sjezdovku a koupit permanentky na vleky. Druhý den začal jako obvykle snídaní, šli jsme na sjezdovku rozdělit se do družstev . Třetí skupina byli začátečníci, druhá skupina byli pokročilí a první skupina byli výborní lyžaři. Třetí družstvo vedla paní učitelka Pavla Hrazdilová, druhé družstvo Lucie Hájková a první družstvo pan učitel Jiří Monhart.
     Po obědě jsme popadli lyže a začali jsme se učit smýkaný oblouk. Po lyžování jsme se vrátili do hotelu Horská bouda, kde jsem se navečeřeli a sesedli do společenské místnosti. Po večerech jsme hráli všechny možné společenské hry, které nás napadly. Celovečerní zábavu nám připravovali instruktoři Simona Plimlová, Pavel Čermák, Klára Dospělová a Nikola Kůdová. Takto to bylo po celý lyžařský kurz.
     Ve středu nás čekal namáhavý výstup na vrchol Špičák. Po výstupu jsme opékali špekáčky a zpívali písně. Poslední dopoledne jsme jeli slalom na čas. Celkové hodnocení:  na 1. místě Jana Hájková z 8.A, na 2. místě Adam Lovas z 9.A a na 3. místě Simona Dvořáková z 8.A.  Po ukončení slalomu jsme se vrátili na Horskou boudu a začali jsme uklízet a balit. Naobědvali jsme se a vynesli zavazadla k dalekému autobusu. Po vyčerpávající cestě k autobusu nám nezbylo nic jiného než opustit Horskou boudu a těšit se na příští rok.
     Děkujeme učitelům a instruktorům za krásné prožití lyžařského kurzu.
                                                                               

                                                                                                                                                                                   Karolína Mocová a Jana Hájková, 8.A