Školní  soutěže

V úterý 28. ledna se v okresním městě uskutečnil 43. ročník dějepisné olympiády pod názvem "Město v proměnách času". Naši školu reprezentovali dva žáci z osmé třídy - Adam Chmiel a Jiří Lán.  Adamovi se podařilo obsadit dvanácté místo z 31 zúčastněných. Chlapcům děkujeme za účast a snahu. Snad je i v dalším roce láska k historii neupustí a budou rádi naši školu reprezentovat.

Okresní kolo zeměpisné olympiády proběhlo v domě DDM v Rokycanech dne 18.února. Žáci si museli poradit v obtížnými úkoly. Olympiáda měla 3 části: první část bez atlasu, druhou s atlasem - ta žáky bavila a nebyla pro ně tak těžká. Poslední část byla praktická, zde museli žáci hodně i počítat, proto byla pro ně nejobtížnější. Hezké umístění sklidil Petr Kadeřáběk ze 6.B - 6.místo v kategorii A a Adam Chmiel z 8.A - 6.místo v kategorii C. Naši školu dále reprezentovali: Aneta Válková, Dan Bohdanecký a Jakub Harmáček. Všem žákům patří dík za snahu a bojovného ducha.                                                 Mgr. Jitka Brejchová

Dne 7.2. 2014 se uskutečnila na rokycanském gymnáziu olympiáda v německém jazyce. Naši školu reprezentovali žáci devátého ročníku - Jakub Harmáček, Aneta Hirmanová, Simona Dvořáková a Natálie Plešmídová. Soutěž se skládala ze dvou částí. V první části řešili žáci úkoly v rámci čtení a poslechu s porozuměním, ve druhé části byli hodnoceni za ústní projev. Simona Dvořáková se umístila na 5. místě, Aneta Hirmanová na 6. místě, Natálie Plešmídová na 8. místě a Jakub Harmáček na 9. místě.

Mgr. Alena Kožíšková

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE - skvělé první místo

V letošním školním roce jsme se opět vrhli do soutěžení o znalosti a dovednosti v jazyce anglickém. Okresní kolo této olympiády se konalo 3.února v Rokycanech a naši úspěšní uživatelé jazyka anglického si vedli velmi zdatně. Karolína Machková z 9.A obsadila v kategorii 8. - 9.tříd skvělé první místo, a postupuje tak do krajského kola. Ve stejné kategorii byl úspěšný také Adam Chmiel z 8.A, který ve stejné kategorii v konkurenci dvaceti soutěžících obsadil pěkné čtvrté až šesté místo.

Ještě více dětí, a to celkem 28, bojovalo v kategorii 6. -7. tříd, kde jsme měli naši “šesťandu“ Zuzku Krajdlovou, která v těsném bodovém hodnocení, kdy na vítězku ztratila jen 2 body, obsadila hezké šesté až desáté místo.

Všem třem účastníkům děkujeme za velmi pěknou reprezentaci školy a Karolíně přejeme do dalšího soutěžení mnoho úspěchů!          Mgr. Pavla Hrazdilová

Ve čtvrtek dne 6. února se v rokycanském gymnáziu sešli úspěšní řešitelé školních kol olympiády v mateřském jazyce. Soutěžícími byli žáci 8. a 9. ročníků základních škol včetně studentů rokycanského gymnázia stejné věkové kategorie. Naši základní školu v okresním kole olympiády v českém jazyce zastupovali tři řešitelé i tentokrát neobvyklých a mnohdy zapeklitých úkolů. Nominováni byli: Natálie Plešmídová z 9.A, Jakub Harmáček z 9.A a Adam Chmiel z 8.A. Nejlépe si vedl Jakub Harmáček, jenž mezi téměř třiceti účastníky obsadil pěkné 10. místo. Všem třem žákům patří poděkování za snahu a projev bojovnosti ducha.                      Mgr. Naďa Kahovcová

OKRESNÍ KOLO V KOŠÍKOVÉ 2014

V prvním únorovém týdnu se konala první sportovní okresní klání letošního kalendářního roku. Ve středu a ve čtvrtek se nejprve kluci a potom dívky utkali v okresním finále košíkové, které se konalo 5.a 6. února v Rokycanech. Oběma týmům se dařilo. Chlapci ve středu nejprve museli postoupit ze skupiny, což se jim povedlo, o semifinále pak neúspěšně bojovali s Mýtem, ale v boji o třetí místo s mužstvem ZŠ Radnice už byli úspěšní a získali tak pro naši školu krásné bronzové umístění.

Neméně úspěšná byla také naše děvčata, ta bojovala systémem „každý s každým“, neboť v dívčí kategorii bojovalo pouze pět týmů. Po prvním neúspěšném utkání s mužstvem gymnázia holky zabraly a všechna tři další utkání vyhrály. Překvapivě tak měla družstva na prvních třech místech shodný počet bodů a muselo rozhodnout skóre, což posunulo naše holky na třetí místo, ale i tak měly z bronzových medailí radost a skvělý pocit z dobře odehraných zápasů.

Všem našim sportovcům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci a bojovný výkon.

Reprezentovali nás:

Hoši: Štěpán Fetter, Petr Adamov, Marcel Hrách, Matěj Vaník, Štefan Bartíšek, Adam Lovas, Jakub Harmáček a Martin Hrabák

Dívky: Karolína Kozlíková, Jana Hájková, Nikola Hončová, Aneta Hirmanová, Hanka Nguyen Thi, Karolína Machková, Tereza Spurná, Dominika Pechová, Klára Tipanová a Andrea Císařovská                                                                                                      Mgr. Pavla Hrazdilová