V pondělí  29.4. 2013 se 10 žáků z naší školy rozjelo do Plzně, aby se ve Střední škole Ochrany osob a majetku zúčastnilo městského kola soutěže hlídek “Mladých zdravotníků”.

Hlídka I. stupně ve složení – Matyáš Kůda, Aneta Válková, Jana Sládková, Kristýna Tomášková a Sára Frantová (všichni z 5.A),řešila postupně na 7 stanovištích tyto úkoly: poskytnutí první pomoci při zlomené holenní kosti,  krvácející ráně na hlavě,  popálenina dlaně,  ošetření člověka který je v bezvědomí, nedýchá a netepe, transport postiženého, obvazová technika a několik otázek z dopravní výchovy.

Hlídka II. stupně ve složení – Adam Lovas, Petr Sládek  Aneta Hirmanová, Simona Dvořáková (všichni z 8.A) a Tereza Dezortová (6.A) – řešila tyto náročné úkoly poskytování první pomoci postupně na 7 stanovištích: otevřená zlomenina bérce s masivním krvácením, bezvědomí, kardiopulmonální resuscitace, zraněný kotník, popálenina a pneumotorax – poranění hrudníku, transport, obvazová technika a rovněž i otázky na prověření znalostí z dopravní výchovy.

Nejen odpovědi, ale hlavně praktické znalosti, rychlost a správnost poskytnutí první pomoci při úrazech, které byly velmi dobře namaskované, hodnotili zkušení zdravotníci. Naši žáci si vedli výborně. Hlídka I. stupně i  hlídka II. stupně se umístily  na 1. místě a postupují  do oblastní soutěže hlídek “Mladých zdravotníků”, která se koná v sobotu 25. května 2013  v Chebu.

Výuka poskytování první pomoci na naší škole přináší první dobré výsledky. Jistě s námi budete souhlasit, že znalost poskytnutí první pomoci je velmi důležitá. Dnes se udělalo špatně někomu jinému, příště se to může stát i Vám... A žáci naší školy poskytnout první pomoc druhému umí!

V regionálním kole, které se konalo v 25.5.2013 v Chebu a kterého se naši žáci zúčastnili, získali toto umístění: družstvo I.stupně 3. místo a družstvo II. stupně 8. místo. V Chebu soutěžila nejlepší družstva z celého Plzeňského a Karlovarského kraje, konkurence byla veliká a naši žáci rozhodně ZŠ K.Vokáče Strašice neudělali ostudu. Navíc ti starší získali diplom za nejlepší plnění nesoutěžních úkolů  – poznávání  léčivých bylin, znalost dopravní výchovy, všeobecný přehled a řešení krizových situací.