Žáci obou devátých tříd navštívili v doprovodu p. učitelů P. Šilhánka a T. Koudelky ve čtvrtek dne 31. října Poslaneckou sněmovnu PČR v Praze.

Jeli jsme nejprve autobusem do Rokycan a pak vlakem do Prahy. Cesta netrvala dlouho. Jeli jsme metrem a dál pěšky, přes Karlův most jsme dorazili na Staroměstské náměstí. Viděli jsme orloj a také jsme si mohli nakoupit suvenýry a občerstvení. Měli tam moc dobrý trdelník.

V reprezentativních prostorách Sněmovny nám dělal průvodce pan Mgr. Vít Rakušan, původním povoláním učitel, který nám poskytl zajímavý a zasvěcený výklad o činnosti Poslanecké sněmovny. Prohlédli jsme si tiskové centrum, konferenční sál, předsálí, galerii hostů a hlavně jsme mohli ve velkém sále nakrátko zasednout do poslaneckých lavic. Lavice byly docela malé a dřevěné. Něco o práci poslanců jsme znali ze školy, třeba názvy politických stran a hnutí. Seznámili jsme se i s pravidly, kterými se řídí hlasování poslanců o zákonech, a dozvěděli se i některé neformální informace ze zákulisí fungování Sněmovny.

Na závěr jsme se společně vyfotili. Exkurze se ve všech směrech vydařila a žákům přinesla spoustu zajímavostí a informací ohledně fungování jedné z vrcholných institucí naší republiky.

Pavel Harčarik a žáci 9.A

Přílohy:
Download this file (image.jpg)image.jpg1822 kB