Ve čtvrtek 3. října odjela naše děvčata ověřit své sportovní kompetence do tělocvičny rokycanského gymnázia. Při slavnostním nástupu se na palubovce představilo osm týmů z rokycanského okresu, dychtivých předvést to nejlepší z házenkářských dovedností.

Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých byly sehrány zápasy systémem „každý s každým“ a vítězná dvě družstva z každé skupiny postupovala do semifinále. Naše holky si naprosto s přehledem poradily s týmy z Radnic a Mirošova, jen rokycanská “Jižní“ nám dokázala pořádně „zatopit“, takže jsme ve vyrovnaném napínavém zápase podlehli těsně 2:3 a postupovali tak do semifinále z druhého místa. Soupeřem se nám tak stal ten vítězný tým z druhé skupiny - rokycanské gymnázium.

Počítali jsme s tím, že to bude náročné, holky ale bojovaly naprosto skvěle, trpělivě a neúnavně se vzpouzely odporu gymnazistek a ve velmi vrovnaném zápase nakonec vyhrály 3:2 a postoupily do boje o zlato!! Byl to nervy drásající mač, a to ten nejdramatičtější měl teprve přijít. Ve finále jsme se opět střetli s naším přemožitelem ze základní skupiny, s družstvem z Jižního předměstí. Děvčata, euforicky nabitá semifinálovým vítězstvím, dala do posledního zápasu úplně všechno. Připadalo mi, že těch dvanáct minut snad nikdy neskončí, oba týmy si postupně a střídavě připisovaly body za vstřelené branky, holky na obou stranách bojovaly o každý míč. Nakonec poslední branku vstřelila naše úžasná házenkářská Eliška a vedení 5:4 si už strašické lvice udržely až do závěrečného hvizdu. Vítězství bolelo, ale bylo tak sladké a úžasné, že holky plakaly štěstím.

Hrdě si pak kráčely pro „zlaté placky“ a já na ně byla nekonečně pyšná. Všechny se těšíme na listopad, kdy nás čeká reprezentace okresu na krajském kole v Plzni. Holky, děkujeme!!

Reprezentovaly nás:

Eliška Krchovová, Pája Převrátilová, Karolína Tomášková, Aneta Mudrová, Kačka Judlová, Monika Vaníková, Vaneska Müllerová, Barča Valečková, Nikola Tomášová, Nikola Dovicová, Amálka Čadová a Anna Marie Kala

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (IMG-20191005-WA0007.jpg)IMG-20191005-WA0007.jpg190 kB